Ľuboš Moščovič o bezpečnosti
Informačná bezpečnosť sa týka každého!

Recenzia knihy: If It's Smart, It's Vulnerable

/ knihy

Recenzie kníh síce nepatria k mojej doméne, ale niekde treba začať. Cez sviatky sa mi totiž dostala na stôl skvelá kniha, od úžasného autora, ktorej chýba len jediná vec – preklad do slovenčiny. Dnes by som vám ju však aj tak rád predstavil.

Kniha "If It’s Smart, It’s Vulnerable" od Mikka Hypponena ponúka úžasný náhľad do sveta bezpečnosti a ochrany súkromia v súčasnom digitálnom svete. Autor v nej rozoberá rôzne témy, od histórie malwaru, cez kryptomeny, ransomware, špionáž, ochranu súkromia až po budúcnosť kybernetických hrozieb a ukazuje ako sa technológie v tejto oblasti menili počas jeho dlhoročnej kariéry.

Napriek tomu, že je táto kniha vystavaná prevažne na príbehoch jej autora, nepôsobí ani ako jednoúčelový egotrip, ani ako bezprizorná zbierka poviedok. Naopak, často v nej nájdeme pomerne praktické odporúčania pre čitateľov, ako sa chrániť pred kybernetickými hrozbami.

Knihu som zhltol asi na tri krát a môžem ju iba vrelo odporúčať. Rukopis je, podľa mňa, zrozumiteľný aj úplným laikom, takže ja osobne si myslím, že by táto kniha mala byť povinným čítaním snáď pre každého, kto sa pohybuje v online priestore. Takže v tento moment mi len zostáva veriť, že sa na Slovensku nájde odvážny vydavateľ, ktorý by zabezpečil jej preklad a publikáciu.

Next Post Previous Post